• Şehit Harun Taşdemir Parkı
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Özbağ/Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Havadan Özbağ
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Son düzenlemelerle Kasabamızın görüntüsü
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık Piknik Alanı
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

ANASAYFA

Kasabamız Kışlapınar ve Kızılca Mahallelerinin Mezarlık ve çevre düzenlemesi işi tamamlanmıştır. Mezarlık boyunca kilitli taş döşenmek suretiyle cenaze defin ve mezarlık ziyareti yapan vatandaşlarımız için otopark sorunu ortadan kaldırılmıştır.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Belediyemize hibe edilen sıfır km Çöp Toplama Aracımızı teslim alarak araç parkımıza dahil ettik. Kayıt ve Tescil işlemlerinin ardından çöp toplama işlemine başlamak üzere Kasaba halkının hizmetine sunulacaktır. Kasabamıza hayırlı ve uğurlu olsun. (Nazmi AY Bld. Bşk.)
Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yapılan başvurumuz sonucu Belediyemize 1 adet çöp toplama aracı hibe edilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü İstanbul Haliç Kongre Merkezinde toplu açılış törenleriyle gerçekleştirilmiştir. Belediyelere araç dağıtım törenide yapılan Dünya Çevre Gününde; Belediyemize de 1 adet çöp toplama aracı hibe edilmiştir. Kasabamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim. (Nazmi AY Bld. Bşk.)
Kasabamız Çamlık Mesire alanına Belediyemizce yeni kamelyalar yaptırılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yaz aylarında piknik yapmak isteyen vatandaşlarımızın beğenisini kazanan ve yoğun talep gören çamlık piknik alanımız çevre düzenlemesi ve temizliği ile göz kamaştırıyor. Çam ağaçları arasında serin havası, tertemiz suyu, gölgeliği, çocuk oyun parkları, sosyal tesisleri gibi bir çok özelliğe sahip olan piknik alanımız yeni kamelyaları ile sezonda piknikçilere hazır hale getirilmiştir.
Kasabamız Örcün Yeni Mahalle Mezarlığının önündeki cenaze namazı kılınan alanda çevre düzenlemesi yapılarak yeni yüzüne kavuşmuştur. Bağlar sokağın tamamı kilitli parke taş ile kaplanarak mahale sakinleri toz ve çamurdan kurtulmuştur. Yeni düzenleme yapılan sokakların mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.
Belediye Başkanımız Nazmi AY; Milletvekilimiz Sayın Salih ÇETİNKAYA ve diğer İlçe Belediye Başkanları ile birlikte Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Hüseyin YAYMAN'ı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK'ü makamında ziyaret ederek kasabamızın sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulunmuştur. Her iki Bakanlıkla ilgili yardım talep dosyalarımızın değerlendirileceği sözü alınmıştır. Yardımlarından dolayı Milletvekilimiz Sayın Salih ÇETİNKAYA'ya teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.
Kasabamıza yapılması planlanan Toplu Konut Projesi (TOKİ), Et Entergre Tesisi ve Hayvancılık Alanları ile ilgili projelerin detaylarını görüşmek üzere Belediye Başkanımız Nazmi AY; Milletvekillerimizi makamında ziyaret ederek görüş ve desteklerini almıştır. Görüşmeler samimi bir ortamda geçmiş olup, Milletvekillerimiz projeleri takip ederek bir an önce hayata geçirilmesi için gereken desteği vereceklerini söylemişlerdir.
Kasabamız Yeni Mahalle Bağlar Sokağın kilitli beton parke taşı ile kaplama çalışmalarına başladık.
Özbağ Ortaokulu bahçe düzenlemesini yerinde görmek üzere Kasabamızı ziyaret eden Kırşehir Belediye Başkanımız Yaşar BAHÇECİ ile Belediye Başkanımız Nazmi AY; Ortaokul binası arkasında bulunan arsaya kapalı spor salonu yapılması konusunda fikir birliğine varmış olup, Ortaokul binası arkasındaki arsaya kapalı spor salonu yapılması planlanmaktadır.
Kasabamızda yapılması planlanan Toplu Konut projesi için Saraylar Mahallesi Beşoluk Mevkiindeki hazine arazisine toplu konut yapılması için imar planına esas jeolojik rapor ve ilave imar planı çalışmaları başlamıştır. Jjeolojik rapor ve ilave imar planı çalışmaları tamamlanarak imar uygulaması yapıldıktan sonra Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) onayı ile birlikte üye yazım işlemleri başlatılacak ve talebe göre etaplar halinde toplu konut yapımına başlanacaktır. Saygılarımla (Nazmi AY Bld. Bşk.)
 3 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret85151
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.64185.6644
Euro6.38136.4069
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 1°
Saat