• Şehit Harun Taşdemir Parkı
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Özbağ/Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Havadan Özbağ
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Son düzenlemelerle Kasabamızın görüntüsü
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık Piknik Alanı
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

ANASAYFA

Kasabamız Örcün Mahallesi Selviler Sokağın beton kilitli parke taşı ile kaplama çalışmalarında sona yaklaşıldı. 2009 yılından bu yana Kasabamız genelinde yaklaşık 170.000 m2 alan Belediyemizce kilitli parke taşı ile kaplanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Kasabamız genelindeki bütün sokaklarımızın 2016 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.
Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisinden aldığımız 0 Km. Kazıcı Yükleyici Kepçemiz 23 Şubat 2016 tarihinde Belediyemizce teslim alınmıştır. Kasabamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim. İnşallah önümüzdeki aylarda cadde ve sokaklarımızı daha temiz tutmak için vakumlu yol süpürme aracı alma çalışmalarımız da devam etmektedir. (Nazmi AY Bld. Bşk.)
Kasabamız Örcün Mahallesi Devran Sokak eski Kuran Kursu önünden başlayıp Karşıyaka İlköğretim Okuluna kadar devam eden yolda kilitli parke taş kaplama inşaatına başlandı. İnşaatına başlanan yol mahalle arasındaki tarfiği rahatlatacağı gibi alternatif bir yol olarak ta kullanılacaktır. Mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.
Değerli Hemşerilerim; İnsanın Vatanına, Milletine ve Halkına hizmet etmesi kadar güzel bir meziyet yoktur. Mart 2009 yılından bugüne kasabamızın ihtiyaç duyduğu noksanlıkları gidermek, kasaba halkının yaşamlarını kolaylaştırmak için imkanlarımızı zorlayarak gece gündüz demeden çalışıyoruz.
Kırşehir Valisi Sayın Necati ŞENTÜRK; Garnizon Komutanı Sn. Jnd. Alb. Murat BULUT ve İl Emniyet Müdürü Sn. Sıtkı AKGÜL ile birlikte 08.01.2015 Cuma günü Belediyemizi ziyaret etti. Cuma Namazını Özbağ Merkez Camiinde kıldıktan sonra bir müddet vatandaşlarımızla sohbet eden Sayın Valimiz, daha sonra Belediyemizi ziyaret ederek, Belediyemizin çalışmaları ve hizmetleri hakkında Belediye Başkan Nazmi AY'dan bilgi aldı. Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanına teşekkür eden Vali ŞENTÜRK saat 14:00'te Belediyemizden ayrıldı.
Kasabamız Helvecılar Mahallesi Karadeniz Sokak ile Kızılca Mahallesi Lale Sokak ve Gül Sokağın kilitli beton parke ile kaplama çalışmaları tamamlanmıştır. Ankara Caddesi ana yol kenarında kilitli beton parke taşı ile yol yapım çalışmalarımız devam etmektedir. Hava şartları müsait oldukça da çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Belediyemizce kilitli parke taşı döşeme işi hız kesmeden devam ediyor. Kışlapınar Mahallesi Mustafa Kemal Sokak tamamlandı. Yaklaşık 3000 m2 olan sokak baştan sona kilitli parke taşı ile kaplanarak, sokak sakinlerinin hizmetine sunuldu. Kasabamız genelinde kalan 3 adet sokağımızda da hava şartlarının müsait olması durumunda kilitli parke taşı kaplama çalışmalarımız devam edecektir.
Belediyemizce; Helvacılar Cami arkasına yaptırılan ve Meclis Kararı ile Şehit Harun TAŞDEMİR Parkı ismi verilen parkımızın ismi yazılarak park girişine asılmıştır.
Kışlapınar Mahallesindeki Mustafa Kemal Sokağın beton kilitli parke taşı kaplama çalışmalarına başlandı. Hava şartları müsait olduğu sürece çalışmalarımız devam edecektir. Kasabamız genelindeki 82 sokaktan sadece 3 adet sokağımız kalmış olup ilerleyen zamanlarda kalan sokaklarımızın da yapılması planlanmaktadır. Kasaba halkına hayırlı, uğurlu olsun.
Kasabamız Kızılca, Kışlapınar ve Örcün mahallelerinde kilitli parkesi olmayan sokaklara kilitli parke döşeme işine hızlı bir şekilde başlanmıştır. Kış gelmeden önce aciliyet gerektiren sokaklar beton kilitli parke taşı ile kaplanarak vatandaşımız yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulacaktır. Yapılan bu çalışmalarla Kasabamız genelinde 10.000 m2 alanın kilitli parke taşı ile kaplanması planlanmaktadır. Dere ıslah çalışması, kanal açılması ve kısmi su şebekesi döşenecek yerler olması gibi zorunlu nedenlerle kilitli parke döşenemeyen çok az sayıdaki sokaklarımızda 2016 yılı programına alınmış olup bu konudaki çalışmalarımız devam etmektedir.
 4 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret85151
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.64185.6644
Euro6.38136.4069
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 1°
Saat