• Şehit Harun Taşdemir Parkı
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Özbağ/Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Havadan Özbağ
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Son düzenlemelerle Kasabamızın görüntüsü
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık Piknik Alanı
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

ANASAYFA

01 Kasım 2015 tarihinde yapılan Genel Seçim sonucunu değerlendiren Belediye Başkanı Nazmi AY; tüm yurtta olduğu gibi kasabamızda da demokratik ortamda, huzur ve güven içinde seçimlerin yapıldığını belirterek oy kullanan tüm seçmenlere ve Özbağ halkına teşekkür etmiştir.
Spor toto Teşkilat Başkanlığının katkılarıyla Kasabamızda yapımı ve çevre düzenlemesi tamamlanan halı sahamız 18 Ekim 2015 Pazar günü Valimiz Sayın Necati ŞENTÜRK, Milletvekilimiz Sayın Salih ÇETİNKAYA, Garnizon Komutanımız Sayın Alb. Murat BULUT, Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Yaşar BAHÇECİ, 22. Dönem Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Hacı TURAN, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Sıtkı AKGÜL, İlçe Belediye Başkanları, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla coşkulu bir şekilde hizmete açılmıştır. Açılış konuşmasını yapan Beldiye Başkanımız Nazmi AY; Özbağ Kasabasına kazandırdığı halı sahadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek hizmetlerinin hızla devam edeceğinin müjdesini vermiştir.
Kasabamız öğrencileri cirit atma, 100 metre engelli, 400 metre engelli, uzun atlama ve 800 metre koşularında yarışarak, Asude Nisa ÜNAL cirit atma yarışmasında Türkiye 3. sü, diğer çocuklarımızda kendi branşlarında Türkiye 5. si ve Türkiye 6. sı olmuşlardır. Sporda başarılı olan öğrencilerimiz Belediye Başkanı Nazmi AY tarafından kabul edilerek takdir edilmişlerdir. Belediyemiz; sporcu öğrencilerimize bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yardımcı olmaya devam edecektir.
Hergün binlerce yolcunun geçtiği Kasabamızın; Kayseri-Ankara Karayolu kenarında bulunan ve görüntü kirliliğine sebep olan yerleri beton kilitli parke taşı ile kaplanmak suretiyle olumsuzluk giderilmiştir. Bu şekilde görüntü kirliliği oluşturan diğer yerler de Belediyemizin imkanları dahilinde yapılmaya devam edecektir.
Spor toto Teşkilat Başkanlığı katkılarıyla Kasabamız girişine yaptırılan halı saha kendini göstermeyei etmeye başladı. Kafeterya, soyunma-giyinme odaları ve idari bina inşaatı tamamlandı. Halı saha çevresinin tesfiye işlemi bitirilerek etrafının küpeşte betonu atıldı ve file direkleri dikildi. Saha tesfiye betonu da yakın zamanda atılarak yapay çim döşeme işlemine geçilecektir. Özbağ Kasabasına hayırlı ve uğurlu olsun.
Kasabamızın havadan çekilen yeni video görüntüsü sitemizde yer alan videolar modülünde yayınlanmıştır.
Kasabamız sokaklarına kilitli parke taşı döşeme işi devam ediyor. 2009 yılından bugüne kadar cadde ve sokaklara döşenen kilitli parke taşı miktarı yaklaşık 120.000 m2'dir. Bu sene yeni yapılacak sokaklarla bu rakamın 150.000 m2'ye çıkartılması planlanmaktadır. Belediyemiz imkanlarının kısıtlı olmasına rağmen Belediye Başkanı Nazmi AY seçim öncesi halkımıza verdiği vaadleri yerine getirmeye devam ediyor.
ÇAMLIK PİKNİK ALANIMIZDAN KARELER.
29 Mart 2009 seçimlerinde Özbağ Beldesine aday olduğumda; Kasabanın eksikliklerini, öncelikli yapılması gerekenleri ve Kasabamız için hayati önem arz eden noksanlıklarını tespit ettim ve seçim beyannamemde kasaba halkına broşürle duyurdum. Göreve geldiğimde tespit ettiğim noksanlıkların öncelik sırasını belirleyerek çalışmalarıma başladım. En büyük eksikliği altyapı olduğuna karar vererek 47 km kanalizasyon yapıp tamamladık. Kasabamızdaki 82 adet sokağımızın 72 adedini kilitli beton parke taşı ile kapladık ve toplamda 110.000 m2 kilitli beton parke taşı döşedik.
Belediye Başkanımız Nazmi AY; Kasabamız kadınlarını Çanakkale gezisine göndererek bir ilke daha imza attı. 30 Mayıs 2015 Pazar günü akşam üzeri Özbağ Kasabasında ikamet eden 48 kadından oluşan ekibi, Kurtuluş destanımızın Yazıldığı Çanakkale'ye göndererek hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. 03 Haziran 2015 tarihinde Çanakkale gezisinden dönen kadınlar; Belediyemizin düzenlediği geziden memnuniyetlerini belirterek, Belediye Başkanımız Nazmi AY'a teşekkür ettiler.
 5 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret85151
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.64185.6644
Euro6.38136.4069
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 1°
Saat