• Şehit Harun Taşdemir Parkı
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Özbağ/Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Havadan Özbağ
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Son düzenlemelerle Kasabamızın görüntüsü
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • Çamlık Piknik Alanı
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

ANASAYFA

‘ YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ ÖZBAĞ BELEDİYE BAŞKANI NAZMİ AY’A VERİLDİ ‘ ŞEHRİN LİDERLERİ ödül töreninde YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ Özbağ Belediye Başkanı Nazmi AY’a verilirken; kasabasına verdiği hizmetlerle her kesimden taktir gören Nazmi Başkan’ın ödülünü Kırşehir24 Genel Yayın Yönetmeni Alparslan Demirbaş taktim etti. Başkan Nazmi AY, hizmetleriyle ve dürüst kişiliği ile her zaman gönüllerde ki yerini korumaya devam etmekte ve kasaba halkına hizmet etmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Özbağ Belediye Başkanı Nazmi AY; ödülü Özbağ Kasabası Halkı adına aldığını ve Özbağ'lıların huzur ve refahı için çalışmalarının daha da hızlı bir şekilde devam edeceğini belirtti.
17 Mart 2015 Pazar günü sabah sat 10:00'da Belediye Başkanı Nazmi AY Özbağ halkına Çamlık Piknik Alanında kahvaltı verdi. Kahvaltıya Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, Milletvekili Adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Özbağ Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından 14 Mayıs 2015 tarihinde Tübitak Bilim Fuarı ve Sergi düzenlendi. Açılışını Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, Özbağ Belediye Başkanı Nazmi AY, Okul ve Daire Müdürlerinin yaptığı fuar ve sergiye Özbağ halkı yoğun ilgi gösterdi.
Belediye Meclisi 08.05.2015 tarihli Mayıs ayı aylık olağan toplantısında; Helvacılar Büyük Camii arkasında Belediyemizce yaptırılan parka Şehit Harun Taşdemir Parkı ismini verdi.
2009 yerel seçimlerinde Kasabamız gençlerine halı saha sözümü bugüne kadar yerine getirememenin ezikliğini yaşadım. Bu da Belediye imkanlarımızın kısıtlı olması, kasabamızın hayati önem arz eden kanalizasyon, üstyapı vs. işlerine yoğunlaşmamız nedeniyle bugüne kadar uzadı. Şimdi kasabamız gençlerine vermiş olduğumuz sözümüzü yerine getiriyoruz. Spor Toto Teşkilat Başkanlığından Halı Saha yapımı için 250.000,00 TL ödenek tahsis edilmiş olup, Belediye Başkanı olarak Spor Toto Teşkilat Başkanı ile tahsis edilen ödeneğin protokolünü imzalamış bulunmaktayım. Halı Saha Prıjesinin ihalesi en kısa sürede yapılarak yapımına başlanacaktır. Kasabamız Gençlerine hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. (Nazmi AY Belediye Başkanı)
Kırşehir'de seçim bürosu açılışlarına gelen Enerj Bakanımız Sayın Taner YIDIZ; Belediye Başkanımız Nazmi AY'ın davetini geri çevirmeyerek Kasabamızı ziyaret etti. Ak Parti Belde Teşkilatının önünde Belde halkına hitap eden Sayın Bakanımız kasabamıza yapılan hizmetlerle ilgili Belediye Başkanımızdan bilgi aldı.
Belediye çamlık piknik alanı yeni çevre düzenlemesi ve temizliği yapılarak halkın hizmetine hazır hale getirildi. Belediye Başkanı Nazmi AY'ın yoğun çabaları sonucu geçtiğimiz yıllarda çevre düzenlemesi yapılıp düğün salonu, araç park yeri, kamelya, çocuk oyun grubu ve piknik masalarıyla donatılan Özbağ Çamlık Piknik Alanı Özbağ, Kırşehir ve çevredeki vatandaşların hizmetine sunulmaktadır.
Kasabamız Öğrencilerine hiç bir desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Nazmi AY, Sportif faaliyetlerde altın, gümüş ve bronz madalya alan öğrencileri makamında kabul ederek, öğrencilerin sportif faaliyetlerini desteklediğini, başarılı olan öğrencilerin her zaman yanında olduğunu ve imkanlar ölçüsünde sürekli desteğin verileceğini söyledi.
KASABAMIZ İMAR PLANININ TOPLAM MALİYETİ 204.000,00 TL OLUP YARISININ (102.000 TL) BELEDİYEMİZ BÜTÇESİNDEN DİĞER YARISININ DA İLLER BANKASI HİBESİ İLE YAPTIRILMASI KONUSUNDA MUTABIK KALINMIŞTI. ANCAK , BELEDİYE BAŞKANI OLARAK İLLER BANKASI YETKİLİLERİ İLE YAPTIĞIM GİRİŞİMLERİM SONUCU, KASABAMIZ İMAR PLANININ TAMAMI (204.000 TL) İLLER BANKASI A.Ş. TARAFINDAN HİBE PROGRAMI KAPSAMINA ALINMIŞ VE ONAYLANMIŞTIR. (YAPILACAK OLAN İMAR PLANININ TOPLAM MALİYETİ 204.000 TL OLUP TAMAMI İLLER BANKASI A.Ş. TARAFINDAN KARŞILANACAK, BELEDİYEMİZ BÜTÇESİNDEN HERHANGİ BİR ÖDEME YAPILMAYACAKTIR.) İHALESİ YAKIN ZAMANDA İLLER BANKASI A.Ş. TARAFINDAN YAPILACAK OLAN İMAR PLANININ 2015 YILI SONUNA KADAR TAMAMLANMASI VE BELEDİYEMİZCE UYGULAMAYA KONULMASI PLANLANMAKTADIR. KASABAMIZA VE HALKIMIZA HAYIRLI VE UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDER, SAYGILAR SUNARIM. (Nazmi AY Bld. Bşk.)
Kasabamız Karşıyaka Mahallesi Abide Sokak kilitli beton parke taşı kaplama işi tamamlandı. Yeni Mahalle Demir Sokak kilitli beton parke taşı kaplama işi tamamlandı. Yeni Mahalle Ufuk Sokak kilitli beton parke taşı kaplama işi tamamlandı. Saraylar Mahallesi Tepe Sokak kilitli beton parke taşı kaplama işi devam ediyor.
 6 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret85151
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.64185.6644
Euro6.38136.4069
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 1°
Saat