• Bugün : 09 Aralık 2019, Pazartesi

Belediyemizce Futbol Turnuvası Düzenlendi

9 Aralık 2019

Sporu sevdirmek ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla Özbağ Belediyemizce düzenlenen “Mahalleler Arası Futbol Turnuvası” büyük ilgi gördü.

Göreve geldiği günden itibaren ilkleri gerçekleştirerek Özbağlıların takdirini kazanan Belediye Başkanı Rasim Arazay, bu sefer de düzenlediği halı saha futbol turnuvasıyla gençlerin gönlüne girmeyi başardı.

Yaklaşık 2 ay süren turnuvanın final maçının ardından konuşan Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay, ‘turnuvayı gençleri spora teşvik etmek ve onları bir araya getirerek kaynaşmalarına vesile olmak için düzenlediklerini’ söyledi.

Belediye olarak Özbağlıları bir arada tutmak ve kaynaştırmak için çeşitli faaliyetler düzenlemenin gayretinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Rasim Arazay, “Bu sene Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın ilkini gerçekleştirdik. Gençlerimiz, bu turnuva sayesinde bir araya geldi ve spora yöneldi. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan ve sosyal medya bağımlılığından kurtulması için spora yönelmelerini önemsiyoruz. Bugün de turnuvanın son maçında finalde rakibini yenen takımımıza kupasını verdik. Turnuvaya katılan diğer tüm takımlarımızı tebrik ediyor, turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum. Ayrıca, Ankara Milletvekili Hacı Turan turnuvanın gerçekleştirildiği ve kendi adını taşıyan halı sahanın üstünün kapatılması sözünü vermişti. Kendisinin bu sözünü yerine getireceğine inanıyoruz.” dedi.

10 takımın mücadele ettiği “Mahalleler Arası 1. Futbol Turnuvası” finalinde normal sonucu 10-10 biten maçta, penaltı atışlarını kazanan Karşıyaka takımı, Abitler Spor’u yenerek kupanın sahibi oldu. Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay, şampiyona kupasını vererek tüm sporcuları tebrik etti.

Turnuvanın final maçından sonra Belediyemizce turnuvaya katılan sporcu ve taraftarlara yemek ikramı yapıldı.

ÖZBAĞ BELEDİYESİ :: Örcün Mahallesi Ankara Caddesi No: 7 Özbağ - KIRŞEHİR