• Bugün : 19 Ağustos 2019, Pazartesi

Özbağ’da Sünnet Şöleni

19 Ağustos 2019

Kasabamızda bir ilk gerçekleştirilerek Belediye Başkanlığımızca düzenlenen sünnet şöleninde 20 çocuk sünnet edildi.

Özbağ Çamlık Piknik alanında Doç. Dr. Onur Köksal ve yurt dışında yaşayan hemşerimiz Habip Ekici’nin katkılarıyla düzenlenen Sünnet Şöleninde sıhhi ortamda sünnet ettirilen 20 çocuk aileleriyle birlikte eğlendi.

Hafta sonu gerçekleştirilen Şölenin açılış konuşmasında bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Rasim Arazay; “Bundan 4 buçuk ay önce belediyeyi devraldık. Bu süre içerisinde hiç kimseyi ayırt etmeden hizmet etmeye çalıştık ve bu anlayışla hizmet etmeye de devam edeceğiz. Herkesin bir siyasi düşüncesi olabilir ancak şanlı Türk bayrağı altında yaşayan insanlar olarak biriz ve beraberiz. Seçimlerden önce de söylediğimiz gibi ayrım yapmadan hizmet ediyoruz. Özbağ için en güzel olan neyse onu yapmaya gayret edeceğiz. Kasabamızda ilkleri gerçekleştiriyoruz. Daha önce Özbağ Halı, Kültür-Sanat ve Çirleme Festivalini gerçekleştirdik. Binlerce hemşerimiz sıkıntıdan ve stresten uzak bir gece geçirirken Özbağ’mızın da tanıtımı gerçekleştirdik. Bugün de Doç. Dr. Onur Köksal bey ve gurbetçi hemşerimiz Habib Ekici’nin katkılarıyla şölenimizi yapıyoruz. Allah çocuklarımızın mürüvvetini de bizlere göstersin diyoruz,” şeklinde konuştu.

Şölenin gerçekleşmesin de katkı sağlayan Doç. Dr. Onur Köksal da yaptığı konuşmada; “Hep birlikte çocuklarımızın özel anına ve ailelerinin mutluluğuna ortak olduk. Birlikten kuvvet doğar güç doğar. Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim kılsın. Sünnet şöleni için görüştüğümüz de bizlere ‘elimizden ne geliyorsa yaparız milletimize hizmet bizim için şereftir’ diyen İl Sağlık Müdürümüze, Kırşehir AEÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimine ve hastane personeline teşekkür ediyorum. ‘ dedi.

Şölen, müzik-eğlence ve ikramlarla sona erdi.

ÖZBAĞ BELEDİYESİ :: Örcün Mahallesi Ankara Caddesi No: 7 Özbağ - KIRŞEHİR